Autorka Zlatokopky v šurianskej knižnici

Mladá spisovateľka, ktorej prvotina vyšla “náhodou” vo veku 27 rokov a odvtedy vydáva každý rok jednu knihu, Lucia Sasková, sa stretla so svojimi čitateľmi 15. februára v Mestskej knižnici M.Matunáka Šurany. Trilógiou Zlatokopka sa stala veľmi populárna a čítajú ju aj muži, i keď ju kritici zaradili medzi “ženské” autorky. Ako sama povedala, ženské romány veľmi nečíta, možno preto sú jej príbehy  celkom iné. Často v nich opisuje skutočných ľudí. Typickou črtou jej kníh je to, že hlavný hrdina nemá meno. V tituloch  Odsúdená, Nebezpečná, Rozpoltená či  Unesená rozoberá ťažké psychologické problémy, ktoré čitateľa vťahujú do deja, Návštevníci stretnutia sa zhodli, že Lucia Sasková začína každú knihu “skokom do deja”, čo je, zrejme, čitateľsky  veľmi zaujímavé. Mladá autorka prezradila, že nová kniha bude z prostredia hudobníkov. Má s nimi osobnú skúsenosť, bola členkou rockovo-punckovej  skupiny. Prekvapila svojou záľubou v  čítaní vojnových románov, ktoré rada číta a vďaka čomu si veľmi váži  dobu, ktorú žijeme. Ako povedala, na stretnutie sa veľmi tešila, pretože  pandémia jej spôsobila takmer dvojročnú pauzu a stretnutia s čitateľmi má veľmi rada.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie