Baba - krv a mlieka, sopeľ a karpina, v šurianskej knižnici

Divadelná, filmová a televízna herečka, Gabriela Dolná, bola milým  hosťom  stretnutia  so žiakmi ZŠ Lipová a čitateľmi šurianskej knižnice  22. marca 2022. Prívlastok – baba, krv a mlieko, sopeľ a karpina je dal režisér nitrianskeho divadla A. Bagara,  Jozef Bednárik, ktorý ju obsadil do všetkých jeho muzikálov uvedených v Divadle A. Bagara v Nitre. Ako herečka tohto divadla sa predstavila divákom vo  viac ako 40 postavách.  Žiakom  zo ZŠ Lipová  ukázala, aké pravidlá majú herecké bozky a  herecké facky,  ako začínala svoju kariéru a ako sa rada predvádzala ako dieťa pred príbuznými a kamarátmi básničkami a vystúpeniami. Obec  Lipovú  Gabika Dolná navštívila po  mnohých rokoch a pripomenula si  svoje krásne detstvo, ktoré prežila u svojej milovanej babičky práve na Lipovej.  Návšteva ju dojala k slzám a spomenula si na detské hry a krásne momenty z mladosti.

Popoludní sa v Mestskej knižnici M.Matunáka v Šuranoch   stretla  s čitateľmi. Priblížila im aj svoj súkromný život, ktorý bol zložitý a náročný.  Ale ako sama povedala, nič neľutuje, všetko by prežila znovu a aj so všetkými tragédiami. Návštevníkom priblížila okrem divadelnej práce aj jej  televíznu a filmovú tvorbu – zahrala si  v ôsmych celovečerných filmoch a za film Obhliadka dokonca získala dokonca cenu Igric. Jej úspešná seriálová práca sa začala v Ordinácii v ružovej záhrade a potom ju diváci mali možnosť vidieť v 19 seriáloch rôznych žánrov- detektívkach, rodinných seriáloch, či  komédiách. Často dostála negatívne úlohy, ale ako sama povedala, herečka môže ukázať svoje umenie práve na takejto úlohe. Návštevníkom prezradila i celkom novú  informáciu – v lete jej vyjde kniha o jej živote a práci, ktorú začala písať v  čase pandémie. Herečka Gabika Dolná rozdávala úsmevy a optimizmus plným priehrštím a všetkých si rýchlo získala. Šurianki  čitatelia a jej obdivovatelia sa  veľmi tešia   na stretnutie s “babou – krv a mlieko,…”  pri uvádzaní jej knihy do života.

 Podujatie z verejných  zdrojov  podporil Fond na podporu umenia.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie