Biele zlato - uvedenie a prezentácia publikácie

V priestoroch šurianskej  synagógy sa konalo uvedenie a prezentácia publikácie Biele zlato –katalóg cukrovarníckej zbierky autora Miroslava Eliáša.“ V tomto 92-stranovom  katalógu  s množstvom obrazovej dokumentácie nielen o šurianskom cukrovare, ale aj k dejinám slovenského cukrovarníctva spoznáte 200-ročnú históriu tohto odvetvia od repného semienka až po cukor na vašom stole“, uviedol  autor na margo publikácie.  Knihu  spolu s autorom „ pokrstila“ Mária Diková, vedúca Mestského múzea Sereď.  Zaujímavosťou bolo premietnutie  archívnych ČB dokumentov o spracovaní cukrovej repy a film Deža Németha – Šuriansky  cukrovar  1970. Alžbeta Danielová, poslankyňa mestského zastupiteľstva  poďakovala autorovi  za hodnotný prínos v oblasti histórie cukrovarníctva.
 
r.k.
 

Autor fotografií: Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie