Braňo Jobus v šurianskej knižnici

Spevák, hudobník, v súčasnosti už  aj herec, ale hlavne spisovateľ, Braňo Jobus, bol hosťom v Mestskej knižnici M.Matunáka  Šurany. V utorok 8. februára 2022  predstavil šiestakom zo ZŠ SNP Šurany svoju literárnu a hudobnú tvorbu. Jeho knihy pre deti sú plné humoru, ale zároveň láskavé. Ako sám povedal, jemu najbližší je Muflón Anciáš, ktorého má dokonca vytetovaného na ramene. Na stretnutí sa venoval aj kriminálke Komisár Mrodge, ktorej pokračovanie práve pripravuje. Jeho ostatné knihy sa zaoberajú aktuálnou ekologickou tematikou – Zberný dvor, Ako Števo  Drco vyhral kopu hnoja alebo Odpadkový fantóm. Nápady a námety na písanie kníh mu prichádzajú na um veľmi spontánne a sú inšpirované každodenným životom. Braňo Jobus sa   na stretnutí so  šurianskymi žiakmi  predstavil aj ako hudobník a spevák, Ku každej predstavenej knihe pridal aj originálnu skladbu v jeho prevedení.  Zaujal tiež  svojimi cestovateľskými zážitkami, ktoré  zahŕňa do svojich príbehov.

Stretnutie Braňa Jobusa v šurianskej knižnici bolo po takmer dvojročnej prestávke prvou aktivitou tohto druhu a uskutočnilo sa vďaka finančnej podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.  

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie