Čas Adventu v šurianskej knižnici

Očakávanie a príprava najkrajších sviatkov roka, Vianoc, je  obdobím, kedy  by sme  mali spomaliť, ale zvyčajne je to obdobie zhonu, pečenia, varenia, nákupov. Aj napriek tomu sa na toto obdobie tešíme a pripravujeme sa na ne veľmi zodpovedne.  

       Príjemným miestom na inšpiráciu a oddych v čase predvianočnom môže byť  aj posedenie v vynovených priestoroch šurianskej knižnice. V jej fondoch nájdete  knihy o slovenských vianočných tradíciách, jedlách,  vianočnej výzdobe, ale aj príbehy, básničky, pesničky a krásne rozprávky  s tematikou Vianoc.  Deti sa môžu dozvedieť či doktor Proktor zachráni Vianoce od autora Jo Nesba, alebo spoznať betlehemské hry v knihe Kráľ nad kráľmi sa narodil, prípadne  tri rozprávky pod stromček  s názvom Zvedavý vianočný anjelik. Na oddelení beletrie nájdete napríklad Vianočné príbehy autorky Ruženy Smatanovej alebo Príbehy vianočnej noci. O  slovenských vianočných tradíciách sa dočítate v knihe Vianoce na Slovensku – od Ondreja do Troch kráľov alebo v knihe Vianočné ľudové koledy, vinše a hry a mnohé ďalšie publikácie.

Pracovníčky sú návštevníkom k dispozícii denne a rady im pomôžu nájsť titul, ktorý vás poteší. Viac informácii a on-line katalóg MsK M.Matunáka Šurany nájdete na webovej stránke www.mskssurany.sk.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie