Džavotanie v knižnici

Počas prázdninových mesiacov pripravili pracovníčky šurianskej mestskej knižnice pre menšie i väčšie deti hravé aktivity spojené s knihou,  príbehom alebo básničkou. Každý utorok dopoludnia   malí návštevníci “džavocú” a  hrajú sa v priestoroch  zrekonštruovaného oddelenia pre deti a mládež. Súčasťou aktivít je aj malé bábkové divadielko, stavanie knižného bunkru a všeličo iné.  Deti si preskúšajú farby, cestujú !knižným” autíčkom na výlet ku koníkom, navštívia princeznú na hrade a na chvíľku sa stanú hercami.    I keď v knižnici a pri knihách  by sa nemalo  jesť a piť, počas  džavotania je to dovolené. 

Každý utorok je pripravený iný program, počas ktorého majú deti možnosť zahať sa s leporelami, nájsť si tú “svoju” knižku, ktorá im urobí radosť a spoločne prežiť príjemné dopoludnie v priestoroch knižnice. K dispozícii majú aj átrium knižnice,  kde  si môžu bezpečne  pobehať, zahrať sa a užívať si voľno a prázdniny. 

Stačí iba prísť v utorok do knižnice a  užívať si “džavotanie”, tak ako to urobili mamičky s deťmi, ktoré si to už niekoľkokrát vyskúšali. 

 

JK  

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie