Knižné novinky v šurianskej knižnici

            Mestská knižnica M.Matunáka v Šuranoch  každoročne sleduje výzvy grantového systému  Fondu na podporu umenia SR /FPU/ a v roku  2020 ju  podporil sumou 3500,- € na nákup nových kníh. Vďaka tejto finančnej podpore bol fond šurianskej knižnice obohatený o 265 nových kníh  z  rôznych vedných odborov a žánrov. Čitatelia  všetkých vekových kategórií a rôznych záujmov majú tak k dispozícii 75 publikácií z náučnej literatúry, 104 kníh beletrie, 73 nových titulov rozprávok a  iných príbehov pre deti a mládež a 13 náučných kníh pre deti. Na oddelení náučnej literatúry vďaka FPU čitatelia nájdu napríklad pokračovania  série obľúbeného historika P.Dvořáka  – Stopy dávnej minulosti alebo zaujímavý titul A. Nagorského – Lovci nacistov. Milovníci komiksov si môžu požičať všetky diely Nežného komiksu a celkom malých môže potešiť dvojjazyčná knižočka Toto nie je džungľa!  This is not a Jungle! Originalitu slova a neopakovateľný humor Júliusa Satinského si čitatelia môžu vychutnať v Gundžovníkoch a rôzne iné zaujímavé tituly. Knižnice v súčasnosti pracujú v obmedzenom režime. Šurianska knižnica je pre verejnosť otvorená v pondelok od 9,00 – 12,00 hod a v utorok, stredu, štvrtok a piatok od 9,00 – 12,00 a od 13,00 – 16,00 hod. Pracovníčky sa tešia na vašu návštevu.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie