Matematika veselo a zábavne v knižnici

Ak sa robí  propagácia matematiky a iných prírodných vied zábavnou formou, môže pritiahnuť k jej štúdiu viac mladých ľudí   Pracovníčky Mestskej knižnice M. Matunáka v Šuranoch v spolupráci s Katedrou matematiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre sa o to snažia už niekoľko rokov počas Týždňa vedy. Tohtoročná  aktivita sa uskutočnila 15. novembra a  zapojili sa do nej žiaci druhého stupňa ZŠ Bernolákova Šurany, Cirkevnej základnej školy v Šuranoch a ZŠ a MŠ Lipová . Lektorka Paedr. Lucia Vargová PhD. Ktorá prišla do šurianskej knižnice aj tento rok, si pre siedmakov a ôsmakov pripravila rôzne  zábavné úlohy. Prostredníctvom nich ukázala žiakom ako sa ľahko a dobre dajú tvoriť grafy, čo všetko sa dá z nich vyčítať a ako sa dá s nimi zabávať. Spoločne si vytvorili tabuľku a následnú štatistiku obľúbenosti mobilných telefónov v ich triede a porovnali sa so svetovými výsledkami. Naučili sa, čo sú to histogramy, proporcie, osi, ale hlavne sa popri tom aj dobre zabávali. Poďakovanie patrí najmä vedeniu katedry za ich čas a nápady, ktoré vynakladajú na tento účel.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie