Platinová svadba manželov Gustáva a Márie Augustínových

            Platinová svadba je výročie manželského sľubu, ktoré sa uskutočnilo pred 70 rokmi. Takéto výročie si pripomenuli manželia Gustáv a Mária  Augustínoví zo Šurian v obradnej sieni Mestského úradu v Šuranoch v piatok 15. mája. Ich spoločný manželský zväzok bol spečatený spoločným „áno“ dňa 13. mája 1950 a vydržal tak, ako vydrží kov platina. V slávnostnom príhovore primátora mesta Šurany, Ing. Mareka Oremusa, zaznelo okrem obdivu  aj  poďakovanie za aktívnu činnosť  pána Gustáva Augustína, ktorý sa niekoľko desaťročí venoval  aktívne hudobnej činnosti  Šurianskych tamburášov, ktorí  reprezentovali nielen mesto Šurany, ale aj Slovenskú republiku na mnohých hudobných festivaloch a podujatiach. Podmienky na túto aktivitu mu vytvárala celé tie roky aj jeho verná manželka Mária, za čo jej primátor mesta poďakoval.

Manželia Gustáv a Mária Augustínoví sú rodičia troch úspešných synov – Mariána, Gustáva a Ľubomíra,  milujúci starí rodičia piatich vnúčeniec a sú tiež aj prastarí rodičia. Svoje krásne jubileum svadby oslávili v kruhu rodiny, ale dostalo sa im aj uznania v meste Šurany. Slávnosť čiastočne obmedzovali opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu,  ale radosť, vďaku a obdiv , ktoré počas slávnosti pociťovali všetci neobmedzil ani COVID – 19. Jubilujúcim manželom všetci prítomní želali hlavne zdravie a ešte veľa krásnych chvíľ v kruhu rodiny a blízkych.

JK       

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie