Šurianske Šťastné miesto alebo Happy place

Súčasťou Kultúrneho leta 2021, ktoré organizuje Mestské kultúrne stredisko Šurany bolo aj podujatie, ktoré pripravilo OZ Inšpirujme svet v sobotu 24. júla v rekreačnom areáli Tona. Bolo určené pre malých i veľkých a ponúkalo bohatý program a veľa zážitkov.  Členovia občianskeho združenia zapojili mnohé inštitúcie, spolky a organizácie, ktoré spoločne ponúkali návštevníkom možnosť nájsť si niečo pre seba, nájsť si to svoje „šťastné miesto“.

Do projektu sa aktívne zapojilo aj Mestské kultúrne stredisko Šurany. Jeho pracovníčky pripravili viaceré aktivity určené pre deti aj pre dospelých. Priestorová fotografická výstava Šurianskej naj – 7 divov sveta, fotografky Renáty Kozlíkovej, bola umiestnená pri tobogáne  v sobotu a nedeľu 24. a 25. 7.  Od 26. júla   ju záujemcovia môžu vidieť na oplotení Obchodnej akadémie  v Šuranoch. Bábkové divadielko, ktoré pre všetky deti pripravili aj zahrali pracovníčky šurianskej knižnice, bolo inšpirované rozprávkou O Zlatej rybke. Divadielko bolo interaktívne, deti si vyskúšali chytanie  rybičiek na udicu a veľmi ich to zaujalo. Okrem  toho sa deti vďaka pracovníčkam MsKS Šurany mohli premeniť na chvíľku na čokoľvek – psíka, leva, jednorožca,… – deti v radoch stáli na kreslenie na tvár a tešili sa na svoju premenu. Samotné  deti kreslili na asfalt kriedami rybky, domčeky, dinosaurov a všeličo iné. Deťom sa veľmi páčilo aj hádzanie krúžkov na cieľ, za čo dostali malé odmeny.

Počas sobotňajšieho popoludnia bolo  veľmi horúco, ale  pod vŕbami, kde sa aktivity MsKS  realizovali, bolo celkom príjemne. Okrem toho sa deti aj ostatní mohli schladiť napríklad  počas ukážky hasičského zásahu alebo inej aktivity, ktoré  OZ Inšpirujme  svet pripravilo.

Poďakovanie patrí najmä členom OZ Inšpirujme svet, ale aj ostatným, ktorí sa aktívne  podieľali na príprave a realizovaní Happy place.

JK    

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Ďalšie